Eskişehir Pedodonti

Dr. Dt. Seren KAYA

Çocuk Diş Hekimi

Merhaba, 2010-2015 yılları arasında Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum. 2016-2020 yılları arasında ise Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Anabilim dalında doktora eğitimimi tamamladım. Bu süreç içerisinde bir çok klinik, akademik çalışma ve bilimsel yayın yapma fırsatı buldum. Günümüzde ise Smile Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Çocuk Diş Hekimi olarak görev almaktayım

0546 868 0 222

UZMANLIK ALANLARIM

Fissür Örtücü ve Flor Uygulamaları


Fissür Örtücü Uygulaması Diş yüzeyindeki girinti ve oyukların yani füssurları örten materiyaldır. Bu işlemin uygulanmasına ise fissür örtücü denilmektedir. Fissür diş aşısı olarak da tanımlanabilir. Çürük oluşumunu önlemesi açısından oldukça kolay ve ağrısız uygulanan bir işlemdir. Bu uygulama diş hekimi korkusu bulunan veya diş hekimine ilk defa giden çocuklar için en ideal tedavi yöntemlerinden biridir. Flor Uygulamaları Bu uygulamadaki amaç diş minesinin yapı taşını flor takviyesi ile güçlendirerek, dişin yapısını çürüklere karşı daha güçlü hale getirmektir. Flor uygulaması genellikle 3 yaş altındaki çocuklara uygulanmaktadır. 3 yaşından sonra ise hekiminizin belirleyeceği program dahilinde düzenli periyotlarda da uygulanabilir.
Zihinsel Engelli Çocuklarda Koruyucu Hekimliği ve Diş Tedavileri


Engelli çocuklarda diş sağlığı sorunları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Engelli bireyin kişiliğine, duygusal durumuna ve hastalığının medikal durumuna göre uygulanabikecek tüm ağız ve diş sağlığı tedavileri ile onların yanındayız.
Genel Anestezi Altında Diş Tedavileri


Özellikle diş hekimi korkusu nedeniye tedaviye gelmekten çekinen çocuklar için genel anestezi altında da diş tedavileri uygulamaktayız. Çocuklar böylelikle tedavi sürecini konforlu bir şekilde tamamlayabilmektedir.
NU Smile


Çocukların ön dişlerin için kullanılan pediatrik zirkonyum kronlar ile doğal bir estetik görünüm ve 9 kat dayanıklılık sağlanır.
Diş Travmaları


Yaralanma ve kaza gibi çeşitli sebeplerle oluşam diş travmalarınnın tedavisinde çocukların yanındayız.
Süt ve Kalıcı Dişlerdeki Çürükler ve Tedavileri


Çocukların süt ve kalıcı dişlerinde oluşan çürükler için gerekli tüm ağız ve diş sağlığı tedavilerini uygulamaktayz
Çocuk Diş Hekimliği


Doğumdan itibaren tüm dişlerin değişimini tamamladığı 13-14 yaşlarına kadar çocuklara uygulanan tüm tedavi ve koruyucu diş hekimliği işlemleri ile sizlerleyim

Tüm soru ve görüşleriniz için bana sosyal medya kanallarımdan da ulaşabilirsiniz.