Eskişehir Gülüş Tasarımı

Dt. Canan YILDIZ KAMAN

Estetik Diş Hekimliği

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde başladığım diş hekimliği eğitimimi Kırıkkale Üniversitesinde tamamladım. Kurucusu olduğum Smile Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde estetik diş hekimliği üzerine çalışmakta ve bu alanda hastalarıma hizmet vermekteyim.

0546 868 0 222

UZMANLIK ALANLARIM

Estetik Diş Hekimliği


Daha parlak ve güzel görünümlü dişler Daha güzel bir gülümseme Bireyin kendisine olan saygı ve güveninin artması Başarılı insan ilişkileri için estetik diş hekimliği uygulamalarından faydalanabilirsiniz.
Gülüş Tasarımı


Estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastanın yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir.
Hollywood Smile


Günlük hayatta kurduğumuz ilişkilerde karşımızdakilerin dikkatini en çok çeken bölge yüzümüz, ağzımız ve gülüşümüzdür. Hollywood yıldızlarının gülüşüne sahip olmanızı hedefleyen, estetik gülüş tasarımıyla etkileyici bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.
Estetik Porselen CGF (Concentrated Growth Factor) Uygulaması


Kişilerin özellikle dişlerinden dolayı oluşan estetik kaygılarını hafifletmek ve onlara daha güzel bir gülüş elde etmek için başvurduğu porselen diş kaplama uygulaması, anında gülüş transformasyonu sağlamak üzere tasarlanan, dişlerin üzerine yerleştirilen porselen yapraklardan oluşan bir tedavi süreci olarak karşımıza çıkmaktadır.
Zirkonyum Kaplama


Zirkonyum diş kaplamaları ışık geçirgenliğinin fazla olması nedeniyle dişlerin orjinal haline en yakın bir görünüm elde edilmesini ve ileride metal kaplamalı porselen dişlerde olması mümkün olan diş eti kenarından siyah renk yansıması sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.
Cep Derinliği Azaltma


İçerik Güncelleniyor
Kök Kanal Tedavisi


Kanal tedavisi oldukça fazla hasar görmüş ya da iltihaplanmış bir dişi onarmak ve kurtarmak için yapılan bir tedavidir. Tedavi, dişin hasar görmüş bölümünün çıkarılması, temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve tekrar doldurularak kapatılmasını içerir.
Diş Köprüsü


Diş köprüsü, ağızda kaybolan dişin yada dişlerin ortaya çıkardığı boşluğu doldurarak yerine yeni dişin takılması işlemine verilen isimdir.
PRF (Platelet Rich Fibrin) Uygulaması


PRP uygulandığı bölgelerde kök hücreleri aktive ederek, doku yenilenmesi ve cilt gençleşmesine destek olan bir yöntemdir. Kişinin kendi kanı ile cilt gençleştirme ve doku yenilenmesi yan etki oluşmadan sağlanabilmektedir.
Tam Diş Protezi


Tam diş protezler çürük, travma,kemik erimesi gibi sebeplerle tüm tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda alt ve üst çeneye dokudan destek alarak oturan hareketli protezlerdir.
Hassas Bağlantılı Protezler


İnsanoğlu yüzyıllardır kaybedilen dişlerin yerine yapılacak protezlerin rahat kullanımını ağrısız, vuruksuz, estetik görünümü sağlaması için değişik alternatifler aramış ve uygulamıştır.
Bu alternatifler kimi zaman kauçuk kaideli, kimi zaman kemik kaideli, kimi zaman da metal kaideli olmuştur. Tüm bu zaman sürecinde estetik ve kolay kullanabilirlik iyi bir çiğneme ile pekiştirildiğinde ortaya günümüz teknolojisinde kullanılan modern hassas tutuculu protezler çıkmıştır
Lamina Uygulamaları


Dişlerden kesim yapılmadan dişlerdeki küçük şekil bozukluklarının giderilmesi işlemidir.
Overdenture Protezler


Hiç dişi bulunmayan kişilerde, hareketli klasik protezlerin tutuculuğunu arttırmak için günümüzde artık implant vazgeçilmez olmuştur. Çene kemiğine kaynaşan implantlar, protezlerin içindeki yuvalara özelleşmiş bağlantılarla tutunarak, hareketli protezlerin çiğneme ve konuşma sırasında hareketini kontrol altında tutar.
Tam ve Parsiyel Protezler


Protez yapılamsının öncelikli amacı, hastanın rahatca yemek yiyebilmesini ve beslenebilmesini sağlamaktır. Ayrıca hastanın eksik dişlerinin yerine konulması yoluyla doğal bir gülüş sağlanması; ayrıca kemik erimesi sonucu kaybedilen destek dokuların kaide plağı ile yerine konulması ve de bu sayede dudak ve yanak gibi yüzün çeşitli bölümlerine destek olunması amaçlanır.

Tüm soru ve görüşleriniz için bana sosyal medya kanallarımdan ulaşabilirsiniz.