Eskişehir Ortodonti

Uzm. Dt. Aytuğ ÖZBEK

Ortodontist

2011 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum. 2013-2018 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Ortodonti Anabilim dalında uzmanlık eğitimi aldım ve başarı ile tamamladım. Smile Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Ortodonti alanında hastalarıma hizmet vermekteyim.

0546 868 0 222

UZMANLIK ALANLARIM

Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi


Şeffaf plaklar ile dişlerinizdeki çarpıklıklar ağrı ve sızı olmadan aynı zamanda hiç kimse tarafından fark edilemeyecek bir şekilde ideal pozisyonuna getirilebilir.
Damon Sistemi ve Kapaklı Braketler


Damon sistemi veya kapaklı braketler; ortodonti dünyasındaki önemli yeniliklerdendir. Damon braketlerinde kullanılan özel kilit mekanizması, tellerin braket oluğu içerisine lastik veya ince teller kullanılmaksızın bağlanmasını sağlar. Aynı zamanda bu sistemde kullanılan özel ark telleri sayesinde çok düşük kuvvetler uygulanarak sürtünme kuvveti en alt seviyeye iner, böylelikle diş hareketinde gecikmeler yaşanmaz. Sonuç olarak klasik metal braketlerle karşılaştırıldığında daha hızlı ve konforlu bir tedavi sağlamaktadır.
Erken Ortodontik Tedaviler


Amerikan Ortodonti Derneği (AAO) çoğu çocuğun 7 yaşından önce bir ortodontist tarafından muayene edilmesini tavsiye etmektedir. Böylece ortodontist eğer ortodontik tedaviyi gerekli görürse hasta için en uygun tedavi zamanını yakalayabilir.
Diş Teli


Diş telleri ile çarpıklık, bozukluk veya çene problemleri giderilerek sağlıklı ve estetik görünümlü dişlere kavuşulabilirsiniz.
Hareketli Ortodontik Tedaviler


Hareketli ortodonti büyüme çağındaki kişilere ve yetişkin hastalara uygulanabilir fakat genellikle yetişkin hastalarda uygulanmaktadır. Bu tedavinin amacı sağlıklı bir ağız yapısıoluşturmaktadır. Sağlıklı bir ağız yapısı, ağız, çene, diş ve yüz bölgesinde var olan bozuklukların ortodonti tedavi sonucu giderilmesiyle oluşturulmaktadır. Bu tedavi aynı zamanda kişilere yüz estetiği sağlamaktadır.
Kendinden Kapaklı Braketler (Self-Ligating)


İçerik Güncelleniyor
Bonding


Tek seansta ve anesteziye gerek kalmadan ayrık dişlerinizi bonding yöntemi ile yenileyebilirsiniz.
Sabit Ortodontik Tedaviler


Sabit ortodontik tedavi en yaygın tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde braketler, ark telleri ve lastikler kullanılmaktadır.
Ortognatik Cerrahi (Cerrahi Ortodonti)


Ortognatik cerrahi; çenelere ilişkin şekil bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olan cerrahi bir yöntemdir. Çeneler birbirleriyle veya dişler çenelerle uyumlu olmadığında ihtiyaç duyulabilen bir tekniktir.
Myofonksiyonel Tedavi


Myofonksiyonel tedavi hastaların bozulmuş kas ve fonksiyonlarını normale getirerek ağız ve çene bölgelerinde oluşan problemleri çözen ortodontik tedavidir.
Ağız Koruyucular


Ağız koruyucuların genellikle kullanımı sporcularda görülür. Özellikle temasa maruz sporlarda ağız koruyucuların kullanılması ayrı bir önem taşımaktadır.

Tüm soru ve görüşleriniz için bana sosyal medya kanallarımdan ulaşabilirsiniz.