top of page
  • Yazarın fotoğrafısmileeskisehir

Diş Teli Tedavisi Sonrası Diş Beyazlatma İşlemi Yapılmalı mıdır?


Diş teli tedavisi sonrasında diş beyazlatma (bleaching) işlemi, hastanın tedavi sürecinde diş bakımına bağlıdır.


Diş teli tedavisi uzun bir süreçtir. Hastanın da süreç boyunca diş teli temizliğine ve diş bakımına gerekli özeni göstermesi gerekir. Diş teli tedavisi ile düzgün dişlere kavuşacak olan hastalar aynı zamanda beyaz dişlere de sahip olmak istiyorsa, bu süreçte tükettiği gıdalara ve diş temizliğine büyük önem vermelidir.Diş Teli Tedavisi Sonrası Diş Beyazlatma İşlemi Yapılmalı mıdır?


Diş teli tedavisi süresince ağız ve diş bakımına yeteri kadar önem verilmediğinde diş yüzeylerinde lekeler oluşabilmektedir. Braketler arasında kalan besin artıkları diş sağlığını tehdit etmekle birlikte dişlerde sararmalara da yol açar. Bu gibi durumda diş teli tedavisinden sonra diş beyazlatma (bleaching) işlemi yapılması gerekli olacaktır.


Diş hekimi kontrolünde yapılmayan diş beyazlatma yöntemleri, diş sağlığına zarar verebilmektedir. Bu sebeple diş teli tedavisinden sonra diş beyazlatma (bleaching) işlemi de istiyorsanız mutlaka diş hekiminize başvurmalısınız. Diş beyazlatma (bleaching) işlemi; oldukça kolay, ağrısız ve acısız bir işlemdir.

381 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page