Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi


Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında, ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların (dil, yanak, dudak, tükürük bezleri vb.) dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri gerçekleştirilir. Yapılacak işlemin tipine ve hastanın durumuna göre yapılması planlanan cerrahi işlemler lokal anestezi, bilinçli sedasyon veya genel anestezi altında yapılmaktadır.

 • Sürmüş ya da gömülü kalmış dişlerin çekimi ve sürdürülmesi,
 • Dental implant uygulamalarını ve beraberinde gerekli görüldüğünde sinüs lifting (sinüs yükseltilmesi) ve/veya greft (kemik tozu-otojen blok greftler) uygulamaları,
 • Protez yapımı öncesinde ağızdaki yumuşak ve sert dokuların cerrahi olarak düzenlenmesi,
 • Ağız içerisinde yer alan hem yumuşak (yanak, damak, dil, dudak, kaslar vb.), hem de sert dokularda (dişler, kemikler) gelişen kistik veya tümöral oluşumların tedavileri,
 • Çene yüz bölgesinde gelişen enfeksiyonların tedavileri,
 • Diş ve çene kırıklarının tedavisi,
 • Temporomandibuler eklem hastalıklarının cerrahi ve cerrahi olmayan tedavileri,
 • Temporomandibuler eklem ve çene kemiği kırıklarının cerrahi tedavisi,
 • Çene kemikleri ve çevreleyen yumuşak doku defektlerinin rekonstrüksüyonu.
 • İmplant cerrahisi,
 • Diş hekimi fobisi olan hastalarımızın genel anestezi ve sedasyon altında tedavileri.
İmplant Uygulaması


Eksik dişlerin yerine konması amacıyla çene içerisine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Tek diş eksikliklerinden hiç dişi olmayan hastalara kadar geniş bir yelpazede uygulanabilir. İmplantın en büyük avantajı diğer konservatif tedavi yöntemlerine oranla çok daha sağlam, rahat ve güvenilir olmasıdır. İmplantı bu kadar başarılı yapan önemli unsurlardan biride tek başına bir yapı olmasıdır. Herhangi bir yerden destek almaya ihtiyacı olmadığı için de diğer dişleri hiçbir zararı yoktur.
Ortodonti


Ortodonti; çapraşık diş ve uyumsuz çene ilişkilerini teşhis eden, önlemeye çalışan ve tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır.
Amalgam Dolgu Sökümü


Geçmiş yıllarda çok yaygın yapılmasına karşın günümüzde gelişen estetik ve kompozit materyaller ve sağlığa zararlarından dolayı amalgam dolgu söküm işlemi yapılmaktadır.
20'lik Diş Çekimi (Gömülü Dişler)


Gömülü dişler, vücudun gelişim sürecinde ortaya çıkan ve ısırma ile çiğneme işlevlerinde kimi hastada işe yarayabilirken diğer hastalarda ağız-diş sağlığına ve hatta genel sağlığa zarar verecek şekilde kötü gelişim gösterebilen dişlerdir. Bu dişler için gerekli çekim işlemleri yapılabilmektedir.
Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları


Koruyucu diş hekimliği, dişlerin olumsuzluklara karşı korunması ve oluşan ufak problemlerin çözümlenip daha büyük problemlerin oluşumunu engellemek için hizmet veren diş hekimliği branşıdır.
Engelli Çocukların Diş Tedavileri


Rahat ve sorunsuz bir şekilde tedavi uygulanması için hastalar anestezi ile uyutularak, gerekli tüm diş tedavileri tek seansta bitirilebilir.
Kemik Grefti


Kemik tozu diye tabir edilen kemik greftleri çeşitli şekillerde elde edilir. İnsan kaynaklı, hayvan kaynaklı veya sentetik olarak üretilen greftler küçük partiküllü toz şeklinde veya blok şeklinde üretilirler. Kemik greftleri dental implantların yapılacak bölgede yetersiz kemik varlığı, diş çekimiyle aynı seansta implant yapılması istenen durumlar, implant öncesi sinüs tabanı yükseltme operasyonlarında ya da kronik iltihaba sebep olan ve uzun süre ağızda kalarak kemiğin erimesine neden olan dişlerin çekimi esnasında kullanılır.
Genel Anestezi Altında Diş Tedavileri


Rahat ve sorunsuz bir şekilde tedavi uygulanması için hastalar anestezi ile uyutularak, gerekli tüm diş tedavileri tek seansta bitirilebilir. Bu yöntemde işlemler bittikten sonra hastalar yaklaşık iki saat gözetim altında tutulmakta ve sonrasında evlerine gönderilmektedir.
PRP ve CGF Uygulamaları


PRP uygulandığı bölgelerde kök hücreleri aktive ederek, doku yenilenmesi ve cilt gençleşmesine destek olan bir yöntemdir. Kişinin kendi kanı ile cilt gençleştirme ve doku yenilenmesi yan etki oluşmadan sağlanabilmektedir. CGF; uygulaması ile, uygulama yapılan hücrelerin ya da dokuların rehabilitasyonunu/rejenerasyonunu sağlamak için kullanılabilecek olan kanın iyileştirme potansiyelininin yoğunlaştırılarak kullanılması sağlanmıştır.
Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları


Daha parlak ve güzel görünümlü dişler Daha güzel bir gülümseme Bireyin kendisine olan saygı ve güveninin artması Başarılı insan ilişkileri için estetik diş hekimliği uygulamalarından faydalanabilirsiniz.
Gülüş Tasarımı


Estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastanın yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir.
Zirkonyum Diş Kaplamaları


Zirkonyum diş kaplamaları ışık geçirgenliğinin fazla olması nedeniyle dişlerin orjinal haline en yakın bir görünüm elde edilmesini ve ileride metal kaplamalı porselen dişlerde olması mümkün olan diş eti kenarından siyah renk yansıması sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.
Zigoma İmplant


Uzun yıllar dişsiz kalan ya da trafik kazası, tümör ve benzeri durumlar sebebiyle üst çene kemiğinde yeterli kemik olmayan hastalar için sabit dişler yapılamaz denildiğini duymuşsunuzdur. Elmacık kemiği implantları bu noktada bize harika çözümler sunmaktadır.
Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)


Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği), 0-16 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır.
Kanal Tedavisi


Kanal tedavisi oldukça fazla hasar görmüş ya da iltihaplanmış bir dişi onarmak ve kurtarmak için yapılan bir tedavidir. Tedavi, dişin hasar görmüş bölümünün çıkarılması, temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve tekrar doldurularak kapatılmasını içerir.
Diş Protezleri


Diş protezleri, ağızdaki bozulan doğal diş yapısının düzeltilmesi veya eksilen dişlerin yerinin tamamlanması için yaptığımız dişlerdir.
Diş Telleri


Diş telleri ile çarpıklık, bozukluk veya çene problemleri giderilerek sağlıklı ve estetik görünümlü dişlere kavuşulabilirsiniz.
Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi


Şeffaf plaklar ile dişlerinizdeki çarpıklıklar ağrı ve sızı olmadan aynı zamanda hiç kimse tarafından fark edilemeyecek bir şekilde ideal pozisyonuna getirilebilir.
Gummy Smile (Dişeti Estetiği)


Bazı insanlar gummy smile denilen diş eti gülüşüne sahiptir. Bu estetik bir sorundur ve insanları rahatsız edebilir. Botoks uygulaması ile bu rahatsız edici gülüşünüzden kurtulabilirsiniz.
Lamine Porselen


Lamine porselenler göz lensi kadar incedir. Dișlerinin renk uyumsuzluğundan, aralıklı olmasından veya çaprașıklığından rahatsız olan hastalara lamine porselen uygulaması yapılarak estetik bir görünüm sağlanabilir.
Geriatrik Diş Hekimliği (Yaşlılar için)


Yaşı ilerlemiş kişilerin diş bakımları, teşhisi, önlem ve normal yaşlanma sürecine bağlı olarak oluşan problemler ile ilgilenmekteyiz.
Air Flow Uygulaması


Diş taşı temizliğinden sonra yapılan air flow uygulaması ile dişler doğal görünümüne kavuşur, sigara lekelerinizden kurtulabilirsiniz.
Bleaching (Diş Beyazlatma) Uygulaması


Dişler yıllar içerisinde yiyecekler, içecekler (kahve, şarap, çay) ve sigara tüketimi nedeniyle beyazlıklarını kaybedebilirler. Bu durumu düzeltmek için diş beyazlatma işlemi yapılabilir.
Hollywood Smile


Günlük hayatta kurduğumuz ilişkilerde karşımızdakilerin dikkatini en çok çeken bölge yüzümüz, ağzımız ve gülüşümüzdür. Hollywood yıldızlarının gülüşüne sahip olmanızı hedefleyen, estetik gülüş tasarımıyla etkileyici bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.
Diastema Kapatma Uygulaması


İki diş arasındaki boşluğun (araya bir diş daha eklenemeyecek kadar küçük ve dar boşluk) adeziv restoratif materyaller kullanılarak kapatıldığı tedavi yöntemidir.
All-On-Four Uygulaması


All-on-Four, bir gün içinde dişlerinin sabit restorasyonunu isteyen hastalar için çözümdür. Devrim niteliğindeki All-on-Four tekniği ile hastalara aynı gün içinde 4 diş implantı yapılabilmektedir.
Çene Eklem Rahatsızlıkları


Çenelere direkt gelen travma (kaza, darbe, spor nedeni ile yaralanmalar) diş sıkma veya gıcırdatma, dudak ısırma, alt ve üst dişler arasında normal olmayan ilişkiler gibi çene eklem rahatsızlıklarınızı tedavi ettirebilirsiniz.
Botoks


Botoks tedavisi ile yaşlanmaya bağlı kırışıklar, yara izleri, diş sıkmasına bağlı olan baş ve boyun ağrıları ve migren ağrıları giderilebilmektedir. Ayrıca bu uygulama ile daha dolgun dudaklara da sahip olabilirsiniz.
Lingual Tedavi (Görünmeyen Diş Telleri)


Çapraşıkların ve bozuklukların düzeltilmesi için uygulanan diş teli çeşididir. Bu yöntemde; tellerin, dişlerin iç kısmına yerleştiriliyor olması, görünüşünüzü etkilemiyor olduğu için sıkça tercih edilen bir yöntemdir.
Estetik Braketler


Metal braketlerle ilgili estetik kaygıları olan hastalarda uygulanan genellikle porselen ya da zirkonyumdan üretilen, diş rengini yansıtan, daha az görünür olan şeffaf braketlerdir.
Apareyler


Kişinin kendisinin takıp çıkarabileceği hareketli apareyler ve bizim tarafımızdan dişlerinize yapıştırılan sabit apareyler olmak üzere 2 ye ayırıyoruz. Braket, damaklık, üst çene genişletici, yüz maskesi, chin-cup, headgear gibi birçok farklı türdeki apareyler; Horlama, şekil bozuklukları gibi bir çok sorunda kullanılmaktadır.
Ortognatik Cerrahi


Çenelere ilişkin şekil bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olan cerrahi bir yöntemdir. Çeneler birbirleriyle veya dişler çenelerle uyumlu olmadığında ihtiyaç duyulabilen bir tekniktir. Bu tedavide Ortodontist ve Cerrah birlikte çalışır.